Moře papíru

S mladší skupinou výtvarného oboru ZUŠ jsme vytvořili krátký film na téma výtvarné soutěže "Proměny papíru". Vyzkoušeli jsme, jak poskládat origami parník a labuť. Děti ve věku 5 – 9 let samy skládaly, animovaly i fotily. Patří jim velká pochvala za trpělivost.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 23. květen 2018

Papírový svět

Krátký film na téma výtvarné soutěže "Proměny papíru", jsme vytvořili i se starší skupinou. Pracovali jsme s tzv. ploškovu animací. Děti vymýšlely skládaly, animovaly i fotily. Dejte člověku s fantazií kousek papíru a vytvoří vám celý svět 🙂

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 23. květen 2018

budiž člověk

I takhle může vypadat člověk.Ten přidal to a ta zas tohle …

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 17. listopad 2017

Tak takhle to vypadá, když se do tvoření pustí patnáct dětí najednou. Z tvoření je pak Stvoření světa, světa barevného, živého.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 3. listopad 2017

Své příběhy mají i masky dětí z 1. skupiny VO. Uvidíte boj i tanec, hole i květiny, ale hlavně přátelství!A na co myslíte při procházkách vy?

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 10. duben 2017

Tentokrát jsme s maskami vyrazili ven. Zkoušeli jsme naslouchat tomu, jaké příběhy skrývá krajina a jaké postavy jsou zakleté v maskách. Jiný příběh vyprávěla skála a jiný louka. Děti se na chvíli staly scénáristy, režiséry i herci, posuďte sami, jak se jim to povedlo.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 10. duben 2017

Zdokumentovali jsme naše první pokusy s maskou. Zjišťujeme, jaký pohyb masce sluší a dál budeme zkoumat, co všechno se dá sdělit beze slov.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 4. duben 2017

Zkuste si představit, co by se stalo, kdyby …… kdyby měl slon ploutev, kachna prasečí štětiny, žralok nohy, …Vaše představy můžete porovnat s obrázky mladších dětí z "výtvarky" ZUŠ.Fantazie je báječná věc!

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 7. únor 2017

Sváteční chvíle už jsou za dveřmi, a proto bychom chtěli popřát všem krásné a klidné Vánoce a v novém roce vše dobré a nejlepší. "Výtvarka"

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 21. prosinec 2016

"Lesní město"

Land art? Není třeba se ho bát. Výtvarně se dá tvořit opravdu všude. Co se stane, když člověk krajinou jen neprochází, ale také v ní a s ní tvoří? Podívejte se na naše zářijové výtvarné setkání s krajinou. Lesní domy, písmena, tvary …

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne 20. říjen 2016