Zveřejnil(a) Martina Vrbova dne Úterý 21. dubna 2020

Kašpérák jako filmový hrdina

Filmový festival Kašpérák skončil. Naši malí a mladí výtvarníci pro festival vytvořili svůj příspěvek "světové kinematografii". Skřítek Kašpérák se v jejich podání stal filmovým hercem, který může samozřejmě ztvárnit nejrůznější filmové hrdiny, akční i pohádkové. Kašpérák měl tu čest podívat se na kašperské stříbrné plátno a teď ještě bude brouzdat internetem.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Pátek 8. února 2019

Moře papíru

S mladší skupinou výtvarného oboru ZUŠ jsme vytvořili krátký film na téma výtvarné soutěže "Proměny papíru". Vyzkoušeli jsme, jak poskládat origami parník a labuť. Děti ve věku 5 – 9 let samy skládaly, animovaly i fotily. Patří jim velká pochvala za trpělivost.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Středa 23. května 2018

Papírový svět

Krátký film na téma výtvarné soutěže "Proměny papíru", jsme vytvořili i se starší skupinou. Pracovali jsme s tzv. ploškovu animací. Děti vymýšlely skládaly, animovaly i fotily. Dejte člověku s fantazií kousek papíru a vytvoří vám celý svět 🙂

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Středa 23. května 2018

budiž člověk

I takhle může vypadat člověk.Ten přidal to a ta zas tohle …

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Pátek 17. listopadu 2017

Tak takhle to vypadá, když se do tvoření pustí patnáct dětí najednou. Z tvoření je pak Stvoření světa, světa barevného, živého.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Pátek 3. listopadu 2017

Své příběhy mají i masky dětí z 1. skupiny VO. Uvidíte boj i tanec, hole i květiny, ale hlavně přátelství!A na co myslíte při procházkách vy?

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Pondělí 10. dubna 2017

Tentokrát jsme s maskami vyrazili ven. Zkoušeli jsme naslouchat tomu, jaké příběhy skrývá krajina a jaké postavy jsou zakleté v maskách. Jiný příběh vyprávěla skála a jiný louka. Děti se na chvíli staly scénáristy, režiséry i herci, posuďte sami, jak se jim to povedlo.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Pondělí 10. dubna 2017

Zdokumentovali jsme naše první pokusy s maskou. Zjišťujeme, jaký pohyb masce sluší a dál budeme zkoumat, co všechno se dá sdělit beze slov.

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Úterý 4. dubna 2017

Zkuste si představit, co by se stalo, kdyby …… kdyby měl slon ploutev, kachna prasečí štětiny, žralok nohy, …Vaše představy můžete porovnat s obrázky mladších dětí z "výtvarky" ZUŠ.Fantazie je báječná věc!

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Úterý 7. února 2017

Sváteční chvíle už jsou za dveřmi, a proto bychom chtěli popřát všem krásné a klidné Vánoce a v novém roce vše dobré a nejlepší. "Výtvarka"

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Středa 21. prosince 2016

"Lesní město"

Land art? Není třeba se ho bát. Výtvarně se dá tvořit opravdu všude. Co se stane, když člověk krajinou jen neprochází, ale také v ní a s ní tvoří? Podívejte se na naše zářijové výtvarné setkání s krajinou. Lesní domy, písmena, tvary …

Zveřejnil(a) ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory dne Čtvrtek 20. října 2016